Maciej Kot, ambasador Bridgestone, medalistą olimpijskim!

Opublikowano 22/02/2018

Maciej Kot, ambasador kampanii Bridgestone „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” wywalczył brązowy medal w drużynowym konkursie skoków narciarskich na olimpiadzie w Pjongczangu! To wielki sukces Maćka i polskiej reprezentacji, która po raz pierwszy w historii sięgnęła po olimpijski krążek.

 


 

Oczekiwania przed drużynowym konkursem olimpijskim były bardzo duże. 4 lata temu w Soczi polscy skoczkowie jedynie otarli się o podium zajmując 4 miejsce. W tym roku historia miała zostać napisana od nowa. I udało się! Polacy nie zawiedli.

W pierwszej serii nasz ambasador skoczył 129,5 m, a w drugiej wylądował jeszcze dalej, bo aż na 133 metrze. Wspaniała postawa Maćka i reszty kadry zapewniła Polsce pierwszy, historyczny medal olimpijski w zawodach drużynowych. Nasi bohaterowie nieznacznie ustąpili jedynie fenomenalnym Niemcom i bezkonkurencyjnym Norwegom.

 


 

„Jestem bardzo szczęśliwy! To mój pierwszy olimpijski medal i na pewno zapamiętam tę chwilę do końca życia. Każdy z nas miał podczas tej olimpiady trudniejsze chwile, w pierwszym konkursie indywidualnym o wynikach w dużej mierze zdecydowały warunki atmosferyczne. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy silni. Nie poddaliśmy się, wiedzieliśmy, że stać nas na wiele i osiągnęliśmy wymarzony sukces” – powiedział Maciej Kot.Teraz Maćka i pozostałych członków reprezentacji czeka zasłużony odpoczynek, ale już w marcu wracają do walki w Pucharze Świata. Trzymamy kciuki za naszych olimpijskich bohaterów!

Maciej Kot jest ambasadorem kampanii Bridgestone „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”. Jej ideą jest uświadomienie ludziom, że niezłomność i determinacja są kluczem do osiągnięcia wielkich celów. Bridgestone chce inspirować ludzi do walki o marzenia, bez względu na to, jak trudne wydają się do zrealizowania.