Złoto i brąz Polaków na Igrzyskach Olimpijskich

Opublikowano 02/03/2018

Polscy skoczkowie narciarscy wrócili z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w doskonałych nastrojach. Pierwszy raz w historii sięgnęli po medal drużynowy tej wyjątkowej imprezy. Duży wkład w sukces reprezentacji miał ambasador kampanii Bridgestone „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”, Maciej Kot.


25 lutego zakończyły się olimpijskie zmagania niemal 3000 sportowców z 92 krajów świata. Uśmiech na twarzach polskich fanów sportów zimowych pojawił dwukrotnie dzięki znakomitej postawie skoczków narciarskich. Kamil Stoch, typowany na faworyta igrzysk, nie zawiódł i wywalczył złoty medal w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Kolejny sukces przyszedł bardzo szybko. Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula już dwa dni później zapisali wspaniałą kartę w historii polskiego sportu i jako pierwsi reprezentanci biało – czerwonych barw wywalczyli olimpijski brąz w zawodach drużynowych.


 

„Pokazaliśmy na co nas stać i bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Byliśmy niesamowicie zmotywowani i do końca wierzyliśmy, że medal jest na wyciągnięcie ręki. Warunki w Korei nie należały do najłatwiejszych, ale udowodniliśmy, że z odpowiednim nastawieniem potrafimy pokonać każdą przeszkodę!” – mówi Maciej Kot.

Gratulujemy naszym bohaterom i czekamy na więcej! Następne Zimowe Igrzyska Olimpijskie już za niespełna 4 lata.