Laureaci konkursu na Memoriale Janusza Kusocińskiego

Opublikowano 08/08/2018

Po raz pierwszy w historii Memoriału Janusza Kusocińskiego, 15 pasjonatów biegania wystartowało na tej samej bieżni, co zawodowi lekkoatleci. Swoje biegowe marzenia zrealizowali dzięki konkursowi firmy Bridgestone, Globalnego Partnera Olimpijskiego i Joannie Jóźwik, która poprowadziła dla nich rozgrzewkę i przygotowała do biegu na 800 m na najstarszej imprezie lekkoatletycznej w Polsce.

Konkurs został zrealizowany w ramach kampanii „PODAŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytanie: co motywuje ich do biegania i pokonywania przeszkód? To na podstawie tych zgłoszeń Jury konkursowe, na czele ze znaną biegaczką i ambasadorką kampanii, Joanną Jóźwik, wybrało zawodników do biegu.

Celem kampanii Bridgestone „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” jest dopingowanie ludzi w każdym wieku, o różnych zdolnościach i pasjach do odnalezienia siły – właściwej sportowcom – która pozwoli im podążać za marzeniami i pokonywać przeszkody, jakie pojawiają się na ich drodze.

Motywacje do biegania uczestników konkursu są bardzo różne. Dla jednych to pozbycie się zbędnych kilogramów, dla innych chęć pokonania własnych słabości czy uzależnień. To także radość ze współzawodnictwa w drodze po sportowe trofea bądź po prostu w ramach biegającej rodziny, ale również powrót do starych planów, które z różnych przyczyn nie mogły być zrealizowane. Finaliści deklarowali, że biegają dla pasji i radości – by być częścią społeczności biegowej, ale także by dzięki dyscyplinie sportowej stać się „lepszą wersją siebie”. Przeszkodą nie są dla nich ani czas, ani zdrowie. Jak deklaruje jeden z laureatów, pomimo poważnych kłopotów ze wzrokiem, to właśnie dzięki bieganiu zyskuje poczucie, że „może wszystko”.

Joanna Jóźwik przeprowadziła uczestników przez wszystkie elementy przygotowania do startu – od rozgrzewki, przez wprowadzenie na stadion, aż do samego biegu – a podczas dekoracji dzieliła z nimi emocje, jakich sama doświadcza na podium.